Memorijalni skup Pukovnik Milenko Pavlović

Aeroklub Valjevo je na sportskom aerodromu u Divcima održao po treći put memorijalni skup “Pukovnik Milenko Pavlović” u znak sećanja na tragično nastradalog čuvara valjevskog neba. Skup je privukao veliki broj ljubitelja aero sporta i poštovaoca lika i dela pukovnika Milenka Pavlovića.

Ovim skupom iznova odajemo počast pukovniku pilotu, a iznad svega čoveku i heroju Milenku Pavloviću koji je svojim stradanjem 4. maja 1999.godine iznad Valjeva u vazdušnoj borbi iznad Valjeva sa avionima NATO eskadrile braneći naš grad, zemlju i nacionalnu čast izabrao herojstvo među oblacima. Sve što je pukovnik pilot Milenko Pavlović učinio u svojoj letačkoj i vojničkoj karijeri izaziva poštovanje i osećaj divljenja, pa je zato važno da ovaj dan i njegov herojski čin i žrtvu nikada ne zaboravimo. Ovaj vazduhoplovni skup je zamišljen kao svojevrsno druženje svih ljubitelja letenja, bilo da su u kabini bilo da su na zemlji i zato hvala svim gostima koji su upriličili da ovaj događaj bude ovako masovan i uspešan” , rekao je na otvaranju skupa Slobodan Andrić, predsednik Aero kluba Valjevo.

Na ovogodišnjem skupu učešće su uzeli i pripadnici ratnog vazduhoplovstva Vojske Srbije, ali i pripadnici Mup-a Srbije.

Foto: D. Radalj, S.Rajević